Oto oni!Ludzie, którzy zawsze znajdą dla Was czas, podzielą się swoimi pasjami, doświadczeniami i wiedzą. Poznajcie nauczycieli Śródziemia!
Sylwia Tułajew – nauczycielka matematyki
Jagoda Iwanek – nauczycielka chemii, matematykiAbsolwentka kierunku CHEMIA na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Zdobyła licencjat z chemii kryminalistycznej oraz tytuł magistra na analityce chemicznej. Współpracując z Kołem Naukowym Alkahest z pasją prowadziła warsztaty i pokazy chemiczne dla uczniów lubelskich szkół. Odbyła praktyki w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym w Warszawie i pracowała w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska, również w stolicy. Miłość do nauk ścisłych pokierowała ją także na studia podyplomowe na Wydziale Matematyki UMCS po czym rozpoczęła pracę jako nauczyciel. Zawodowo uwielbia pracę z ludźmi, ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą jak i ich rodzicami/opiekunami. Zawsze otwarta na nowe pomysły i gotowa do działania. Prywatnie miłośniczka podróży – małych i dużych. Niektórzy zbierają magnesy, a Pani Jagoda wizyty w aquaparkach! W wolnych chwilach (których zawsze brakuje) lubi usiąść przed sztalugą, chwycić pędzel i w tle muzyki tworzyć obrazy olejne.
Jagoda Iwanek – nauczycielka chemii, matematyki
Zofia Siudym – nauczycielka języka polskiego
Marta Jedliczko – Malik – nauczycielka języka polskiego, opiekun Teatru Bardzo AmatorskiegoAbsolwentka filologii polskiej (KUL). Pomysłami na „bombowe lekcje” dzieliła się na łamach „Polonistyki” i „Zeszytów Szkolnych”. Autorka pięciu książek poetyckich, wiersze publikowała m. in. w paryskiej „Kulturze” i lubelskim „Akcencie” Nie wyobraża sobie istnienia świata bez lirycznych, nostalgicznych piosenek, bez wierszy Czesława Miłosza, bez księżycowych obrazów Marca Chagalla, bez teatru i tak zwanego przymrużenia oka. Za najbardziej niezwykły czas w dziejach kultury uważa Młodą Polskę z jej artystycznymi szaleńcami i kabaretową kulturą śmiechu na czele. Lubi senność prowincjonalnych miasteczek, wzrusza ją deszczowy listopad nad polskim morzem. I ludzie, którzy zmieniają nas i uczą, zostawiając w naszych duszach swój ślad. Jest mamą Zuzanny, Łucji i Róży. I to są trzy powody, dla których panią Martę interesuje życie jako forma spędzania czasu. Bezwzględnie!
Marta Jedliczko – Malik – nauczycielka języka polskiego, opiekun Teatru Bardzo Amatorskiego
Sofiya Stechak – nauczycielka języka polskiego, logopedia,język polski jako obcy
Bogumiła Maruszak-Flis – nauczycielka geografii
Agata Gniecka – Caban – nauczycielka informatyki,języka angielskiego i niemieckiegooraz języka polskiego jako języka obcegoBogactwu zdobytego wykształcenia ( absolwentka Lingwistyki Stosowanej, studiów doktoranckich z językoznawstwa oraz podyplomowych studiów Rewalidacja oraz rehabilitacja osób z autyzmem i zespołem Aspergera) towarzyszy bogactwo zainteresowań i pasji. W niezwykły sposób spotykają się tutaj nowoczesne technologie z pracami w ogrodzie, języki obce z informatyką, kino moralnego niepokoju z podróżami i fotografią. Ale znajdziemy tu jeszcze więcej : Miłość do gór i literatury iberyjskiej, fascynację światem herbaty i drugim człowiekiem. Pani Agata to serce, ciepło i bardzo dużo czułości, a jej największą miłością jest jej córka Łucja i syn Aleksander. Ona sama najlepiej odpoczywa w ogrodzie w towarzystwie kotów, motyli i pszczół.
Agata Gniecka – Caban – nauczycielka informatyki,języka angielskiego i niemieckiegooraz języka polskiego jako języka obcego
Andżelika Petruczenko – nauczycielka matematyki i informatykiStudiowała nauczanie matematyki i informatyki (UMCS). Jak na umysł ścisły ma zaskakująco silne związki z literaturą: pochłania książki (zwłaszcza fantastykę i Star Wars), jest też elektorem Literackiej Nagrody im. Jerzego Żuławskiego przyznawanej autorom polskich utworów literackich utrzymanych w konwencji fantastyki. Zawodniczka brydżowa, w wolnych chwilach (wykorzystując technologię wartą miliony dolarów) poszukuje skarbów „bawiąc się” w geocaching.
Andżelika Petruczenko – nauczycielka matematyki i informatyki
Paweł Wroński – nauczyciel informatyki
Katarzyna Dobrzańska – nauczycielka języka angielskiegoKatarzyna Dobrzańska – nauczycielka języka angielskiego, absolwentka filologii angielskiej UMCS oraz szkoły muzycznej w klasie fortepianu.Kiedy nie uczy – czyta powieści fantasy i obserwuje świat. Wolny czas jest chyba dobrym znajomym pani Kasi, bo pływa, jeździ na rowerze, gra w tenisa stołowego i squasha. Bardzo mocno ceni przyjaźń (taką pomimo wszystko), szczerość, prostlinijność i pracowitość. A nade wszystko dostrzega małe rzeczy – bo widzi w nich cuda!
Katarzyna Dobrzańska – nauczycielka języka angielskiego
Wiktoria Podkowa – nauczycielka języka angielskiegoAbsolwentka anglistyki UMCS, nauczyciel języka angielskiego w Liceum Środziemnomorskim.Pasjonatka tłumaczeń audiowizualnych i opracowań dźwiękowych.Wolny czas pani Wiktorii wypełniają przede wszystkim scrabble, oglądanie filmów kostiumowych (czyżby stąd te jej niebanalne stylizacje?), literatura fantasy, muzyka i ćwiczenia siłowe (!!).Marzy o podróży do Irlandii, lecz póki co rozwija swoją przyjaźń ze świętym Patrykiem, ze świętym Andrzejem, a nawet z samym Williamem Shakespearem. I z uczniami Śródziemia oczywiście!
Wiktoria Podkowa – nauczycielka języka angielskiego
Mark White – nauczyciel języka angielskiego
Karolina Wilk – nauczycielka języka angielskiegoAbsolwentka filologii angielskiej KUL. W Liceum Środziemnomorskim – nauczycielka języka angielskiego.W pracy z uczniami, wykorzystując nowoczesne metody nauczania, stawia przede wszystkim na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych – zawsze w przyjaznej atmosferze, zawsze dbając o dobre relacje z każdym uczniem.A kiedy zdarzy się chwila wolnego czasu, wtedy uprawia sport i podróżuje. Z pewnością śródziemnomorska podróż okaże się dla pani Karoliny podróżą wyjątkową i niezapomnianą!
Karolina Wilk – nauczycielka języka angielskiego
Justyna Olik-Nowaczek – nauczycielka języka hiszpańskiegoAbsolwentka filologii iberyjskiej (UMCS), ale swoje ślady zostawiła również na Uniwersytecie w Valladolid i Uniwersytecie Rey Juan Carlos w Madrycie. Pasjonuje ją kultura krajów Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Centralnej i Południowej, a swoją wiedzą na ich temat chętnie dzieli się z innymi. Na szkolnych korytarzach Śródziemia można spotkać ją ubraną w stroje hiszpańskie czy latynoskie, zawsze w towarzystwie rekwizytów z różnych krajów i… alpak, które uwielbia. Mistrzyni barwnych prezentacji multimedialnych, niezrównana organizatorka niebanalnych wydarzeń, a to wszystko oczywiście w śródziemnomorskich klimatach. Siedem lat spędziła w Zespole Tańca Ludowego (UMCS), do którego często wraca. Podziwia kataloński folklor w sztuce Joana Miro, nieoczywistosci Pabla Picassa i biomorficzne eksperymenty architektoniczne Gaudiego.Z panią Justyną uda się wszystko – zwiedzanie krajów hiszpańskojęzycznych, szaleństwa z alpakami, a może nawet i pogłaskanie (choćby tylko wirtualnie) komody-owcy ????
Justyna Olik-Nowaczek – nauczycielka języka hiszpańskiego
Agata Walczyńska – nauczycielka języka hiszpańskiegoAbsolwentka hispanistyki UMCS, pasjonatka języków obcych. W wolnym czasie zamienia się w psychologa na ścieżkach filozofii, stąd jej uwielbienie dla filmów psychologicznych. A żeby nie było tak bardzo poważnie, dla równowagi ogląda czarne komedie z „Rodziną Addamsów” na czele. Odpoczywa przy opowiadaniach Mariany Enriquez, koniecznie z kubkiem zielonej herbaty. Mówią o niej, że ma złote serce. No i uwielbia ploteczki (również śródziemnomorskie).
Agata Walczyńska – nauczycielka języka hiszpańskiego
Elina Toyos Kozub – nauczycielka języka hiszpańskiegoAbsolwentka iberystyki i portugalistyki UMCS, pracę w zawodzie nauczyciela łączy z pasją poznawania obyczajów i kultur dalekich krajów. W wolnym czasie realizuje swoje upodobania artystyczne zbierając puzzle, rysując i malując – niekoniecznie w wodzie, choć ta też należy do licznych pasji pani Eliny.Miłośniczka natury – zawsze innej i zawsze, niezależnie od pory roku, pięknej.
Elina Toyos Kozub – nauczycielka języka hiszpańskiego
Magdalena Pijanowska – nauczycielka języka hiszpańskiego i plastykiAbsolwentka hispanistyki oraz edukacji artystycznej KUL i UMCS.Interesuje się kulturą i sztuką Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej.Jeśli znajdzie wolny czas, wtedy pisze ikony, wykonuje linoryty, czyta książki, piecze ciasta i podróżuje. Najbardziej na świecie kocha koty – a zwłaszcza jednego o imieniu Escobar.
Magdalena Pijanowska – nauczycielka języka hiszpańskiego i plastyki
Mirosław Pyzik – nauczyciel fizyki
Justyna Kozłowska – nauczycielka języka francuskiego
Fabian Tryl – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwiePracę doktorską z historii obronił w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wśród jego licznych zainteresowań nie dziwi więc obecność tych właśnie z historią związanych. Ale nie tylko. Mamy tu, obok historii starożytnej i naukowej historii stworzenia, fascynację fizyką i astronomią, geologią i psychologią społeczną, religią i ewolucją. Czas wolny pan Fabian wypełnia filmami (z „Gwiezdnymi wojnami” i „Dwunastoma gniewnymi ludźmi” na czele) oraz wędrówkami po górach i lasach przy nastrojowych dźwiękach ulubionej muzyki filmowej.Mistrz ciętej riposty? – tak, to na pewno pan Fabian!
Fabian Tryl – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie
Ryszard Kotowski – nauczyciel historii
Jakub Adamczyk – nauczyciel historiiStudiował historię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pasjonuje się historią XVII i XIX wieku, historią alternatywną, astronomią i astrofizyką. W wolnych chwilach nie rozstaje się z grami planszowymi i komputerowymi, pisze opowiadania. Jest fanem porywającej twórczości Marcina Wolskiego, Lego Ninjago i teorii strun Michio Kaku. Uważa, że człowiek potrzebuje tylko trzech rzeczy, by być prawdziwie szczęśliwym na tym świecie. Proszę Państwa, oto… mistrz!
Jakub Adamczyk – nauczyciel historii
Julia Lewandowska – nauczycielka biologiiAbsolwentka biologii medycznej i biotechnologii UMCS.W Liceum Środziemnomorskim – nauczycielka biologii. Jej szczególne zainteresowania to biologia nowotworów – ale nie tylko! To także gry planszowe (te chyba królują w Śródziemiu!), wycieczki rowerowe, górskie wyprawy, poezja i kryminały – wszystkie, jakie tylko wpadną w ręce pani Julii!
Julia Lewandowska – nauczycielka biologii
Magdalena Żuk – nauczycielka biologii
Anna Brauze – szkolny psychologZainteresowania pani Ani to przede wszystkim psychoterapia i dogoterapia. Pani Ania jest też wielbicielką kultury krajów śródziemnomorskich, a wyjątkowe miejsce w jej sercu zajmują Włochy. Być może to właśnie niepowtarzalny klimat Śródziemia sprawił, że pani Ania Brauze (absolwentka naszej szkoły!) wróciła do nas po latach – tym razem w roli pani psycholog, nie tylko od zadań specjalnych!
Anna Brauze – szkolny psycholog
Wioletta Jóźwiak – szkolny pedagogAbsolwentka pedagogiki specjalnej KUL. Wieloletni wychowawca kolonijny na obozach tematycznych dla młodzieży, wolontariuszka Caritasu oraz Fundacji TRACH.Pani Wiola jest też pasjonatką gier planszowych, gier fabularnych, literatury fantasy i zumby. Kocha Chorwację i polskie góry, musicale i filmy Marvela. Po latach z radością wróciła do Śródziemia, gdzie dla każdego znajdzie czas!
Wioletta Jóźwiak – szkolny pedagog
Monika Grzegrzółka – nauczycielka religiiUkończyła studia teologiczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. To, co ją ciekawi najbardziej to… świat w jego psychologicznych aspektach. Szczególnie bliska jej sercu jest duchowość ignacjańska. Wolny czas przeznacza na grę w planszówki, oglądanie filmów (zwłaszcza tych o tematyce medycznej) i grę na gitarze. A to wszystko… po ukończeniu klasy matematyczno-fizycznej:) Niezła wolta!
Monika Grzegrzółka – nauczycielka religii
Hanna Halczuk – nauczycielka wspomagającaUkończyła WSP w Krakowie, gdzie studiowała pedagogikę specjalną (rewalidacja dzieci upośledzonych umysłowo). Terapię pedagogiczna studiowała w KULu, pracowała jako pedagog przedszkolny, współtwórca klas integracyjnych i pracownik poradni psychologiczno-pedagogicznych.Wolny czas przeznacza na pływanie i jazdę na łyżwach. Lubi kino spod znaku Zanussiego, Kieślowskiego i Agnieszki Holland. Jej serce porusza poezja Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej. Wakacje lubi spędzać w nadmorskich kurortach nie rozstając się z zasadą, że „nic dwa razy się nie zdarza…”.
Hanna Halczuk – nauczycielka wspomagająca
Marzena Witeska – nauczycielka wychowania fizycznego
Lilla Tymczak – nauczycielka wychowania fizycznego
Ewa Czuryło – nauczycielka wychowania fizycznego