Przejdź do treści
Strona główna » Zarząd i Dyrekcja

Zarząd i Dyrekcja

Organem prowadzącym Liceum Śródziemnomorskie jest
„Prosperidad” sp. z o.o.

Dyrektor
Andrzej Cywiński – dyrektor Śródziemnomorskiego Liceum Ogólnokształcącego, nauczyciel matematyki,
informatyki i techniki

Nauczyciel dyplomowany z 25-letnim stażem, egzaminator i ekspert na ścieżce awansu zawodowego. Koordynator licznych projektów wymian młodzieżowych, pomysłodawca projektów EFS, realizator projektów krajowych i międzynarodowych. Z wykształcenia inżynier, nauczyciel z zamiłowania. Wieloletni dyrektor Gimnazjum im. Wincentego Pola, obecnie także dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej, Przedszkola oraz Żłobka-Akademia Malucha w Radawczyku Drugim. Jego pedagogiczny talent, zdolności menadżerskie i organizatorskie zostały docenione wieloma nagrodami MEN i Kuratora Oświaty. Swoimi działaniami i sukcesami dzielił się z innymi jako gość radiowych audycji i bohater artykułów prasowych o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Swój czas oddaje tym, którzy poszukują wiedzy, nauki i autorytetów, wielokrotnie inspirując młodych ludzi (u których niezwykle ceni wierność własnym przekonaniom) do podejmowania twórczych i niebanalnych wyzwań. W chwilach wolnych od pracy (gdy już się zdarza) wędruje po górach, spaceruje po nadmorskich plażach. Zimą przyjaźni się z nartami, latem rowerem pokonuje dziesiątki kilometrów. Szczególną miłością darzy kolarstwo, a pasję do tego sportu zaszczepił swoim dzieciom i wielu młodym ludziom. Bywa, że zagląda do Piwnicy pod Baranami, uwielbia filozofię i psychologię, a czasem cytuje Hamleta. Choć trzeba przyznać, że w przypadku pana Dyrektora odpowiedź na słynne pytanie zdecydowanie brzmi: Być.

Wicedyrektor
Justyna Olik-Nowaczek – wicedyrektor szkoły,
nauczyciel języka hiszpańskiego

Absolwentka filologii iberyjskiej (UMCS), ale swoje ślady zostawiła również na Uniwersytecie w Valladolid i Uniwersytecie Rey Juan Carlos w Madrycie. Pasjonuje ją kultura krajów Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Centralnej i Południowej, a swoją wiedzą na ich temat chętnie dzieli się z innymi. Na szkolnych korytarzach Śródziemia można spotkać ją ubraną w stroje hiszpańskie czy latynoskie, zawsze w towarzystwie rekwizytów z różnych krajów i… alpak, które uwielbia. Mistrzyni barwnych prezentacji multimedialnych, niezrównana organizatorka niebanalnych wydarzeń, a to wszystko oczywiście w śródziemnomorskich klimatach. Siedem lat spędziła w Zespole Tańca Ludowego (UMCS), do którego często wraca. Podziwia kataloński folklor w sztuce Joana Miro, nieoczywistości Pabla Picassa i biomorficzne eksperymenty architektoniczne Gaudiego. Z panią Justyną uda się wszystko – zwiedzanie krajów hiszpańskojęzycznych, szaleństwa z alpakami, a może nawet i pogłaskanie (choćby tylko wirtualnie) komody-owcy ????

Wicedyrektor
Agata Gniecka – Caban – nauczyciel informatyki,
języka angielskiego i niemieckiego
oraz języka polskiego jako języka obcego

Bogactwu zdobytego wykształcenia ( absolwentka Lingwistyki Stosowanej, studiów doktoranckich z językoznawstwa oraz podyplomowych studiów Rewalidacja oraz rehabilitacja osób z autyzmem i zespołem Aspergera) towarzyszy bogactwo zainteresowań i pasji. W niezwykły sposób spotykają się tutaj nowoczesne technologie z pracami w ogrodzie, języki obce z informatyką, kino moralnego niepokoju z podróżami i fotografią. Ale znajdziemy tu jeszcze więcej : Miłość do gór i literatury iberyjskiej, fascynację światem herbaty i drugim człowiekiem. Pani Agata to serce, ciepło i bardzo dużo czułości, a jej największą miłością jest jej córka Łucja i syn Aleksander. Ona sama najlepiej odpoczywa w ogrodzie w towarzystwie kotów, motyli i pszczół.

Kontakt

Śródziemnomorskie Liceum im. św. Dominika Guzmana w Lublinie

Adres: ul. Kowalska 4, 20-115 Lublin
E-mail: sekretariat@srodziemnomorskielo.eu
Telefon: 81 532 06 37

Dla rodziców

Godziny pracy sekretariatu:
8:00 – 15:00

Numer konta bankowego:
35 1050 1953 1000 0023 3916 2204

Znajdź nas: