Przejdź do treści

„Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych” (Mt 5,43-45)

Sytuacja za naszą wschodnią granicą, sprawia, że nasza społeczność szkolna angażuje się w pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Jednakże oprócz czynienia miłosierdzia, jako chrześcijanie jesteśmy zaproszeni do modlitwy o pokój na Ukrainie i na całym świecie.
Dlatego też 2 marca, kiedy Kościół Środą Popielcową rozpoczyna Wielki Post, zgromadziliśmy się w archikatedrze, na wspólną modlitwę oraz Mszę Święta sprawowaną w intencji pokoju na Ukrainie, ale również w intencji naszych uczniów i ich rodziny.
W homilii ks. Mirosław zaznaczył, że sytuacja, która dzieje się aktualnie na Ukrainie, jest dla nas „realnym sprawdzianem naszej wiary oraz miłości. Nadejdzie też czas, kiedy sprawdzeniu poddana zostanie nasza nadzieja”. Po zakończeniu homilii uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w obrzędzie posypania głów popiołem, a na zakończenie Mszy Świętej odśpiewana została Suplikacja „Święty Boże” prosząc Pana Boga o pokój.

Strona główna » AKTUALNOŚCI » Modlitwa za Ukrainę

Modlitwa za Ukrainę

Kontakt

Śródziemnomorskie Liceum im. św. Dominika Guzmana w Lublinie

Adres: ul. Kowalska 4, 20-115 Lublin
E-mail: sekretariat@srodziemnomorskielo.eu
Telefon: 81 532 06 37

Dla rodziców

Godziny pracy sekretariatu:
8:00 – 15:00

Numer konta bankowego:
35 1050 1953 1000 0023 3916 2204

Znajdź nas: