Przejdź do treści
Strona główna » Grono Pedagogiczne

Grono Pedagogiczne

Oto oni!
Ludzie, którzy zawsze znajdą dla Was czas, podzielą się swoimi pasjami, doświadczeniami i wiedzą. Poznajcie nauczycieli Śródziemia!

Marta Kamińska – nauczyciel matematyki

Absolwentka matematyki UMCS, filologii polskiej UMCS oraz terapii pedagogicznej IBE w Warszawie. Pasjonatka matematycznych łamigłówek, zagadek kryminalnych i komediowych historii filmowych. Zawodowo entuzjastyczna wielbicielka pracy z młodzieżą, prywatnie wędrowniczka po leśnych przestrzeniach. Miłośniczka kotów, zwłaszcza trzech: Rysi, Misi i Rudziki. Zawsze uśmiechnięta, choć wiecznie w niedoczasie. Ale jak na matematyczkę przystało – rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, na cuda trzeba krótką chwilę poczekać 🙂

Jolanta Kania – nauczyciel matematyki i chemii

Absolwentka chemii i matematyki UMCS. Pasję uczenia w szkole łączy z aktywnie spędzanym czasem wolnym. Znajdzie się tu miejsce na letnie przejażdżki rowerowe i zimowe szaleństwo narciarskie. A jeśli zdarzy się tak, że pani Jola akurat nie pływa (dajmy na to – w kajaku), to można być pewnym, że albo czyta coś z literatury pełnej pytań i niewiadomych (miejsce 1 na liście bestsellerów pani Joli zajmuje „Pacjentka”), albo właśnie ogląda swój ulubiony „Dom z papieru”.

Jagoda Iwanek – nauczyciel chemii, matematyki

Absolwentka kierunku CHEMIA na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Zdobyła licencjat z chemii kryminalistycznej oraz tytuł magistra na analityce chemicznej. Współpracując z Kołem Naukowym Alkahest z pasją prowadziła warsztaty i pokazy chemiczne dla uczniów lubelskich szkół. Odbyła praktyki w Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym w Warszawie i pracowała w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska, również w stolicy. Miłość do nauk ścisłych pokierowała ją także na studia podyplomowe na Wydziale Matematyki UMCS po czym rozpoczęła pracę jako nauczyciel. Zawodowo uwielbia pracę z ludźmi, ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą jak i ich rodzicami/opiekunami. Zawsze otwarta na nowe pomysły i gotowa do działania. Prywatnie miłośniczka podróży – małych i dużych. Niektórzy zbierają magnesy, a Pani Jagoda wizyty w aquaparkach! W wolnych chwilach (których zawsze brakuje) lubi usiąść przed sztalugą, chwycić pędzel i w tle muzyki tworzyć obrazy olejne.

Iwona Rodak – nauczyciel języka polskiego,
opiekun szkolnej gazetki „Naszym zdaniem”

Absolwentka filologii polskiej i prawa (KUL). Nauczyciel dyplomowany i egzaminator maturalny. Przez pewien czas pracowała jako dziennikarka, doświadczenie zdobywała też podczas praktyk w więzieniu dla recydywistów, tęskniła jednak za szkołą, w której do dziś pomaga innym spełniać marzenia – nie tylko literackie. Najchętniej urodziłaby się w wieku XIX (gdyby tylko mogła korzystać wtedy z ciepłej wody w łazience), zostałaby wówczas najpewniej sufrażystką. Lubi odpoczywać na „Pikniku pod wiszącą skałą”, wędrować po świecie teatru i liryki albo do miejsc ukochanych. Bliskie jej sercu są zwłaszcza Kielce (o każdej porze roku), ale odnajduje się też w Jerozolimie zimą czy wiosną w Lizbonie, o nadbałtyckich kurortach w pochmurne dni nie wspominając. Przyjaźni się z bohaterami wielotomowych powieści, ceni kulturę śródziemnomorską, marzy o podróży przez Francję i ognistym flamenco. Robi wszystko, by schroniska dla zwierząt stały się niepotrzebne, szczególną miłością obdarzając koty (zwłaszcza te wolno żyjące), zarażając tym uczuciem nie tylko uczniów Śródziemia. Wszystko dlatego, że dla pani Iwony każde życie jest niepowtarzalne i bezcenne. A na poprawę humoru pani Iwona poleca obrady rady gminy Wilkowyje z „Rancza”. (Również bezcenne)

Marta Jedliczko – Malik – nauczyciel języka polskiego,
opiekun Teatru Bardzo Amatorskiego

Absolwentka filologii polskiej (KUL). Pomysłami na „bombowe lekcje” dzieliła się na łamach „Polonistyki” i „Zeszytów Szkolnych”. Autorka pięciu książek poetyckich, wiersze publikowała m. in. w paryskiej „Kulturze” i lubelskim „Akcencie” Nie wyobraża sobie istnienia świata bez lirycznych, nostalgicznych piosenek, bez wierszy Czesława Miłosza, bez księżycowych obrazów Marca Chagalla, bez teatru i tak zwanego przymrużenia oka. Za najbardziej niezwykły czas w dziejach kultury uważa Młodą Polskę z jej artystycznymi szaleńcami i kabaretową kulturą śmiechu na czele. Lubi senność prowincjonalnych miasteczek, wzrusza ją deszczowy listopad nad polskim morzem. I ludzie, którzy zmieniają nas i uczą, zostawiając w naszych duszach swój ślad. Jest mamą Zuzanny, Łucji i Róży. I to są trzy powody, dla których panią Martę interesuje życie jako forma spędzania czasu. Bezwzględnie!

Sofiya Stechak – nauczyciel języka polskiego, logopedia,
język polski jako obcy

Ewa Heromińska – Sokołowska – nauczyciel biologii
i języka angielskiego

Wykształcenie zdobyła kończąc kierunki: biologia (UMCS), chemia(UJ), Certificate in Advanced English. Studia podyplomowe z chemii z kursem pedagogicznym do nauczania języków obcych. Tym, co lubi najbardziej jest praca z młodzieżą – w sali lekcyjnej, ale też podczas wędrówek rowerowych i pieszych, w kajakach i na narciarskich stokach. Odpoczywa leżąc z książką w hamaku, odkrywając nowe, nieznane dotąd miejsca, czy spacerując z psami. Świat przyrody to na pewno jest jej świat. I nikt tak, jak pani Ewa nie potrafi wyczarować niezapomnianych smaków z dzikiej róży i czarnego bzu.

Agata Gniecka – Caban – nauczyciel informatyki,
języka angielskiego i niemieckiego
oraz języka polskiego jako języka obcego

Bogactwu zdobytego wykształcenia ( absolwentka Lingwistyki Stosowanej, studiów doktoranckich z językoznawstwa oraz podyplomowych studiów Rewalidacja oraz rehabilitacja osób z autyzmem i zespołem Aspergera) towarzyszy bogactwo zainteresowań i pasji. W niezwykły sposób spotykają się tutaj nowoczesne technologie z pracami w ogrodzie, języki obce z informatyką, kino moralnego niepokoju z podróżami i fotografią. Ale znajdziemy tu jeszcze więcej : Miłość do gór i literatury iberyjskiej, fascynację światem herbaty i drugim człowiekiem. Pani Agata to serce, ciepło i bardzo dużo czułości, a jej największą miłością jest jej córka Łucja i syn Aleksander. Ona sama najlepiej odpoczywa w ogrodzie w towarzystwie kotów, motyli i pszczół.

Andżelika Petruczenko – nauczyciel matematyki i informatyki

Studiowała nauczanie matematyki i informatyki (UMCS). Jak na umysł  ścisły ma zaskakująco silne związki z literaturą: pochłania książki (zwłaszcza fantastykę i Star Wars), jest też elektorem Literackiej Nagrody im. Jerzego Żuławskiego przyznawanej autorom polskich utworów literackich utrzymanych w konwencji fantastyki. Zawodniczka brydżowa, w wolnych chwilach (wykorzystując technologię wartą miliony dolarów) poszukuje skarbów „bawiąc się” w geocaching.

Paweł  Wroński – nauczyciel informatyki

Magdalena Winkler – Gapska – nauczyciel języka angielskiego

Absolwentka filologii angielskiej UMCS w zakresie studiów amerykanistycznych. Miłośniczka pracy z młodzieżą, długich spacerów i aktywności na świeżym powietrzu. Zakochana w Tatrach i w swojej córce Julii. A uczniowie Śródziemia zakochani w pani Magdzie – i trudno się dziwić. Przecież na lekcjach u pani Magdy każdy czuje się potrzebny i ważny.

Dominika Bodzak – nauczyciel języka angielskiego

Mark White – nauczyciel języka angielskiego

Justyna Olik-Nowaczek – nauczyciel języka hiszpańskiego

Absolwentka filologii iberyjskiej (UMCS), ale swoje ślady zostawiła również na Uniwersytecie w Valladolid i Uniwersytecie Rey Juan Carlos w Madrycie. Pasjonuje ją kultura krajów Półwyspu Iberyjskiego oraz Ameryki Centralnej i Południowej, a swoją wiedzą na ich temat chętnie dzieli się z innymi. Na szkolnych korytarzach Śródziemia można spotkać ją ubraną w stroje hiszpańskie czy latynoskie, zawsze w towarzystwie rekwizytów z różnych krajów i… alpak, które uwielbia. Mistrzyni barwnych prezentacji multimedialnych, niezrównana organizatorka niebanalnych wydarzeń, a to wszystko oczywiście w śródziemnomorskich klimatach. Siedem lat spędziła w Zespole Tańca Ludowego (UMCS), do którego często wraca. Podziwia kataloński folklor w sztuce Joana Miro, nieoczywistosci Pabla Picassa i biomorficzne eksperymenty architektoniczne Gaudiego.
Z panią Justyną uda się wszystko – zwiedzanie krajów hiszpańskojęzycznych, szaleństwa z alpakami, a może nawet i pogłaskanie (choćby tylko wirtualnie) komody-owcy ????

Agata Wilczak – nauczyciel języka hiszpańskiego

Absolwentka hispanistyki UMCS, pasjonatka języków obcych. W wolnym czasie zamienia się w psychologa na ścieżkach filozofii, stąd jej uwielbienie dla filmów psychologicznych. A żeby nie było tak bardzo poważnie, dla równowagi ogląda czarne komedie z „Rodziną Addamsów” na czele. Odpoczywa przy opowiadaniach Mariany Enriquez, koniecznie z kubkiem zielonej herbaty. Mówią o niej, że ma złote serce. No i uwielbia ploteczki (również śródziemnomorskie 🙂

Elina Toyos Kozub – nauczyciel języka hiszpańskiego

Absolwentka iberystyki i portugalistyki UMCS, pracę w zawodzie nauczyciela łączy z pasją poznawania obyczajów i kultur dalekich krajów. W wolnym czasie realizuje swoje upodobania artystyczne zbierając puzzle, rysując i malując – niekoniecznie w wodzie, choć ta też należy do licznych pasji pani Eliny. Miłośniczka natury – zawsze innej i zawsze, niezależnie od pory roku, pięknej.

Mayra Alejandra Campo Guasaquillo – nauczyciel języka hiszpańskiego

Agata Puchala – nauczyciel języka hiszpańskiego

Mirosław Pyzik – nauczyciel fizyki

Anna Maliborska – nauczyciel biologii

Studiowała biologię, przyrodę, zarządzanie oświatą i oligofrenopedagogikę (UMCS) oraz integrację sensoryczną (Akademia Wincentego Pola w Lublinie). W wolnym czasie (choć – jak przyznaje – nie ma go zbyt dużo) jeździ na rowerze, podróżuje – przede wszystkim po polskich ścieżkach, czyta książki spod znaku Tolkiena i ogląda filmy. Uwielbia chińską kuchnię.

Fabian Tryl – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie

Pracę doktorską z historii obronił w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wśród jego licznych zainteresowań nie dziwi więc obecność tych właśnie z historią związanych. Ale nie tylko. Mamy tu, obok historii starożytnej i naukowej historii stworzenia, fascynację fizyką i astronomią, geologią i psychologią społeczną, religią i ewolucją. Czas wolny pan Fabian wypełnia filmami (z „Gwiezdnymi wojnami” i „Dwunastoma gniewnymi ludźmi” na czele) oraz wędrówkami po górach i lasach przy nastrojowych dźwiękach ulubionej muzyki filmowej.
Mistrz ciętej riposty? – tak, to na pewno pan Fabian!

Mariusz Matlingiewicz – nauczyciel historii, edukacji dla bezpieczeństwa i podstaw przedsiębiorczości

Jest absolwentem historii (KUL) oraz studiów podyplomowych z zakresu podstaw przedsiębiorczości, edukacji dla bezpieczeństwa, wiedzy o społeczeństwie i wychowania do życia w rodzinie. Nauczyciel dyplomowany. Dzięki jego zaangażowaniu i pasji uczenia wielu uczniów zostaje laureatami konkursów historycznych i ogólnopolskich turniejów wiedzy o Unii Europejskiej. Z równie wielką pasją zgłębia tajemnice historii średniowiecza i czasów II wojny światowej. Nikt tak jak on nie potrafi opowiadać o klifach Kornwalii, fiordach Norwegii czy lasach Irlandii, od wielu lat bowiem zabiera uczniów na edukacyjne wyprawy. Jeśli więc marzy wam się niezwykła i niezapomniana podróż przez Anglię, Szkocję, Chorwację, Węgry czy Czechy, to najpiękniejsze wrażenia gwarantuje biuro podróży Matling-Travel!

Jakub Adamczyk – nauczyciel historii

Studiował historię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pasjonuje się historią XVII i XIX wieku, historią alternatywną, astronomią i astrofizyką. W wolnych chwilach nie rozstaje się z grami planszowymi i komputerowymi, pisze opowiadania. Jest fanem porywającej twórczości Marcina Wolskiego, Lego Ninjago i teorii strun Michio Kaku. Uważa, że człowiek potrzebuje tylko trzech rzeczy, by być prawdziwie szczęśliwym na tym świecie. Proszę Państwa, oto… mistrz!

Urszula Swacha – nauczyciel geografii

Studiowała geografię (UMCS) specjalizując się w klimatologii, gospodarce wodnej i zarządzaniu środowiskiem.Kolekcjonuje znaczki, gra w planszówki, czyta romantyczne thrillery Ericy Spindler i powieści grozy Stephena Kinga. Ale tym, co fascynuje ją najbardziej jest magia podróżowania po górach. Za najpiękniejsze miejsca w geografii świata uważa polski Szczeliniec i Skalne Miasto w Czechach.

Patrycja Mikulska – nauczyciel filozofii

Absolwentka filozofii (KUL), studiowała też w Międzynarodowej Akademii Filozoficznej w Liechtensteinie. Jest pracownikiem Wydziału Filozofii KUL i redaktorem kwartalnika „Ethos”. Praca to jej pasja – zwłaszcza kiedy jako tłumacz dzieli się z innymi swoimi zamiłowaniami i znajomością języków obcych. A kiedy nie pracuje, wtedy intensywnie słucha audiobooków (klasycznych kryminałów zwłaszcza), choć zdarza jej się również czytać w sposób tradycyjny.Wielbicielka opery i malarstwa, miłośniczka eksperymentów kulinarnych i ręcznie robionej biżuterii.Wzorem bohemy artystycznej pani Patrycja lubi spędzać życie w kawiarniach – pytanie tylko, czy… z białym królikiem.

Damian Burdzań – szkolny psycholog i doradca zawodowy

Studiował psychologię, teologię, humanistykę cyfrową, dziennikarstwo i komunikację społeczną (KUL, KU Rużomberk, WSEI). Interesuje go nieprzewidywalność popkultury i współczesne chrześcijaństwo. Wolne chwile poświęca grom wideo i rajdom po rodzinnym Roztoczu. Jest też fanem sagi o Wiedźminie i wszelkiego rodzaju reportaży. No i nie zapominajmy o ukochanej pana Damiana, którą jest ..kotka Ciri:)

Monika Kamińska – szkolny pedagog

Studiowała oligofrenopedagogikę, pedagogikę szkolną, edukację wczesnoszkolną i przedszkolną (KUL). Lubi spędzać czas z innymi ludźmi grając w towarzyskie gry planszowe lub jeżdżąc na rowerze. Jest wielbicielką podcastów kryminalnych, joggingu, włoskich makaronów i sushi.

Monika Grzegrzółka – nauczycielka religii

Ukończyła studia teologiczne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. To, co ją ciekawi najbardziej to… świat w jego psychologicznych aspektach. Szczególnie bliska jej sercu jest duchowość ignacjańska. Wolny czas przeznacza na grę w planszówki, oglądanie filmów (zwłaszcza tych o tematyce medycznej) i grę na gitarze. A to wszystko… po ukończeniu klasy matematyczno-fizycznej:) Niezła wolta!

Małgorzata Miotła – nauczycielka plastyki

Ukończyła studia magisterskie na kierunku geografia (Wydział Biologii i Nauk o Ziemi UMCS) oraz plastykę. Jej zainteresowania to głównie historia polskiego wzornictwa biżuterii i galanterii z czasów powojennych (zwłaszcza okres PRL-u). Lubi podróżować i odkrywać nowe szlaki, ale i tak zawsze wraca do swojego ogrodu, który jest dla niej najpiękniejszym miejscem na ziemi.

Alicja Stadnicka – nauczyciel wychowania fizycznego

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Nauczyciel dyplomowany i instruktor lekkiej atletyki. Jej uczniowie to wielokrotni zdobywcy mistrzowskich trofeów w ogólnopolskich zawodach sportowych.
Pani Alicja często przybywa między stronicami książek o rozwoju duchowym i osobistym. Ale zdarza jej się zawędrować także w inne miejsca, uwielbia bowiem podróże – te bliskie, po bezdrożach polskich wsi i miasteczek, gdzie czas się zatrzymał, a duch przeszłości ciągle żyje. Kocha również dalekie wyprawy, sięgające poza horyzont, i jeszcze dalsze – tam, gdzie można dotknąć zagadek wszechświata i innych galaktyk.
Nie są jej obce tajemnice świata nadprzyrodzonego, dlatego wszystko z nią jest fascynujące. I możliwe – również przekraczanie ograniczeń własnej wyobraźni.

 Hanna Halczuk – nauczyciel  wspomagający

Ukończyła WSP w Krakowie, gdzie studiowała pedagogikę specjalną (rewalidacja dzieci upośledzonych umysłowo). Terapię pedagogiczna studiowała w KULu, pracowała jako pedagog przedszkolny, współtwórca klas integracyjnych i pracownik poradni psychologiczno-pedagogicznych.
Wolny czas przeznacza na pływanie i jazdę na łyżwach. Lubi kino spod znaku Zanussiego, Kieślowskiego i Agnieszki Holland. Jej serce porusza poezja Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej. Wakacje lubi spędzać w nadmorskich kurortach nie rozstając się z zasadą, że „nic dwa razy się nie zdarza…”.

Kontakt

Śródziemnomorskie Liceum im. św. Dominika Guzmana w Lublinie

Adres: ul. Kowalska 4, 20-115 Lublin
E-mail: sekretariat@srodziemnomorskielo.eu
Telefon: 81 532 06 37

Dla rodziców

Godziny pracy sekretariatu:
8:00 – 15:00

Numer konta bankowego:
35 1050 1953 1000 0023 3916 2204

Znajdź nas: